Najlepsza usługi prawne z Czaplewski-Kancelaria? Swoją wiedzą na temat prawnych aspektów m.in. rozwodu i alimentów dzielimy się w poszczególnych zakładkach naszej strony internetowej. Zajmujemy się także sprawami z zakresu prawa cywilnego, w tym przede wszystkim o zasiedzenie. Nasza Kancelaria świadczy również pomoc prawną w sprawach karnych. Do każdej sprawy przygotowujemy precyzyjną strategię. Wspieramy Klientów na wszystkich etapach postępowania sądowego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, a także przed Sądami Rejonowymi w Gdyni, Sopocie, Gdańsku i Wejherowie. Odkryć dodatkowy informacje na tej stronie o adwokat gdynia.
Czy w trakcie sprawy rozwodowej można zmieniać swoje stanowisko? Tak. W sprawie rozwodowej można zmienić swoje stanowisko nawet w postępowaniu przed sądem II instancji. Każda ze stron ma prawo zmienić swoje stanowisko (zaostrzyć lub złagodzić) do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Jak napisać pozew o rozwód bez orzekania o winie? Najważniejsze jest, aby był on sporządzony bez emocji i nie posiadał błędów formalnych. Należy pamiętać, że druga strona w odpowiedzi na pozew również musi złożyć wniosek o rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie. Nie powinniśmy zatem przedstawiać małżonka w złym świetle. Dobrze sporządzony pozew o rozwód pozwala rozwieść strony już na pierwszej rozprawie, czyli w ciągu kilku miesięcy od jego nadania na poczcie.
Musimy pamiętać, że utrata prawa własności nieruchomości przez właściciela i nabycie go przez nieuprawnionego samoistnego posiadacza następuje w wyniku bierności właściciela, który nie sprzeciwia się zasiedzeniu we właściwy sposób. Proces cywilny cechuje – zwłaszcza w sprawach o zasiedzenie – niezwykły formalizm. Podjęcie błędnych działań przeciwko zasiedzeniu nie przerwie biegu zasiedzenia. Ubezwłasnowolnienie następuje na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego. Właściwym do rozpoznawania spraw o ubezwłasnowolnienie jest Sąd Okręgowy, w którego okręgu zamieszkuje osoba, która ma być ubezwłasnowolniona.
Jaka jest wysokość zachowku? Zachowek jest ułamkową częścią udziału spadkowego, który przysługiwałby uprawnionemu, gdyby był powołany do dziedziczenia. Jeżeli uprawniony do zachowku jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępnym (dzieckiem lub wnukiem) jest małoletni, to zachowek wynosi 2/3 wartości udziału spadkowego, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym. W pozostałych przypadkach jest to połowa wartości udziału, który by mu się należał, gdyby dziedziczył na podstawie ustawy.
Jak odnaleźć konta bankowe zmarłego? Od 1 lipca 2016 r. weszły w życie nowe przepisy prawa bankowego. Obecnie wszystkie banki i SKOK’i muszą uczestniczyć w Centralnej Informacji o rachunkach bankowych, która jest prowadzona przez Krajową Izbę Rozliczeniową. System Centralnej Informacji o rachunkach umożliwia szybkie uzyskanie informacji o poszukiwanych kontach bankowych. Na stronie internetowej www.centralnainformacja.pl możemy poczytać o tym, jak działa ten system. Odkryć jeszcze detale na tej stronie o czaplewski-kancelaria.pl.